Wiadomości

Areszt za napad na taksówkarza

Data publikacji 04.09.2018

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. 19 i 18-latek napadli na taksówkarza. Obaj decyzją sądu zostali aresztowani na dwa miesiące. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wszystko miało swój początek w minioną sobotę (01.09.2018) po godzinie 23:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał informację o napadzie na taksówkarza. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Szczytowej w Bydgoszczy. Pod wskazany adres zostały skierowane patrole. Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego.

Z jego relacji wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni zamówili kurs z osiedla Łęgnowo na Miedzyń. W momencie, kiedy taksówkarz zatrzymał się, aby podliczyć kurs, siedząca za nim osoba zarzuciła mu na szyję linkę. Natomiast siedzący obok pasażer zaczął uderzać pięściami pokrzywdzonego. Na szczęście mężczyźnie udało się uwolnić, a napastnicy uciekli.

Mundurowi opatrolowali okoliczne ulice. Niestety sprawców już nie było. Niemniej jednak, sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Błonia. Wnikliwa praca policjantów szybko doprowadziła ich do jednego z podejrzewanych.

W poniedziałek (03.09.2018) rano funkcjonariusze namierzyli go i zatrzymali w mieszkaniu w centrum miasta. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Po południu w ręce kryminalnych wpadł drugi sprawca. 18-latek został zatrzymany podczas praktyk, które odbywał na budowie na terenie starego miasta.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (04.09.2018) obaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować wobec nich o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na dwa miesiące.

Powrót na górę strony