Wiadomości

Kryminalni zabezpieczyli marihuanę i amunicję

Data publikacji 09.01.2019

Bydgoszczanin odpowie za posiadanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie amunicji. Na jego trop wpadli kryminalni z wydziału narkotykowego z bydgoskiej komendy. W mieszkaniu 44-latka zabezpieczyli marihuanę oraz pięć sztuk naboi kaliber. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla Wyżyny może uprawiać w mieszkaniu konopie indyjskie. Kryminalni wytypowali podejrzanego i ustalili jego miejsce zamieszkania.

Wczoraj (08.01.2019) przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam po przeszukaniu pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli zielony susz roślinny, szklane lufki z suszem roślinnym, nawozy do uprawy roślin i sprzęt służący do ich uprawy. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że susz roślinny to marihuana.

Co więcej, w mieszkaniu ujawnili nielegalną amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli pięć sztuk naboi. Do sprawy został zatrzymany 44-letni właściciel zabezpieczonych rzeczy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków oraz nielegalnego posiadania amunicji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony