Wiadomości

Piesi i kierowcy pod okiem policyjnej kamery

Data publikacji 09.01.2019

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie pieszych i kierujących przy ulicy Glinki w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

Dzisiaj (09.01.2019) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Mundurowi przyglądali się pieszym i kierowcom przy ulicy Glinki na wysokości ulicy Białostockiej. Funkcjonariusze byli zainteresowani przede wszystkim ich zachowaniem przy pobliskim przejściu dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych.  

Podczas dwugodzinnej akcji mundurowi ujawnili pięciu pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Trzech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a dwóch pouczonych. Natomiast policjanci nie odnotowali przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

Powrót na górę strony