Wiadomości

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i spirytus

Data publikacji 04.04.2019

Wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności może grozić bydgoszczaninowi, który został przyłapany z nielegalnym tytoniem. 25-latka zatrzymali bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 72 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli też nielegalny spirytus.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bydgoskiej komendy ustalili, że w centrum miasta może być sprzedawany nielegalny alkohol. Funkcjonariusze wytypowali do sprawy mieszkańca miasta.

We wtorek (02.04.2019) namierzyli podejrzewanego na jednej z ulic na bydgoskim Śródmieściu. Mężczyzna jechał na rowerze. Kryminalni wylegitymowali go. W trakcie sprawdzania okazało się, że przewoził w torbie 25 litrowych butelek ze spirytusem. Alkohol był bez polskich znaków akcyzy. Natomiast w jego domu policjanci znaleźli niewielkie ilości nielegalnego tytoniu (ponad 3 kg). Bydgoszczanin odpowie za wykroczenie z kodeksu karno-skarbowego.

Dalej trop doprowadził funkcjonariuszy do osoby, która zajmowała się dystrybucją nielegalnego alkoholu. Jeszcze tego samego dnia policjanci weszli do jednej z kamienic w centrum miasta. Tam, w piwnicy budynku, zatrzymali mężczyznę, który przepakowywał i ważył tytoń z worków jutowych do worków plastikowych.

Na miejscu kryminalni zabezpieczyli pięć worków z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze 72 kg. Dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe oraz ulotki świadczące o możliwości sprzedaży nielegalnego towaru. 25-latek został zatrzymany i dowieziony do bydgoskiej komendy.

Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 74 tysięcy złotych. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili bydgoszczaninowi zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony