Wiadomości

Odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 22.05.2019

Policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn podejrzanych o pobicie. 33 i 25-latek napadli na bydgoszczanina, gdy zwrócił im uwagę na ich zachowanie. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał zgłoszenie dotyczące bójki. Na ulicę Morcinka został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że został pobity przez dwóch pijanych mężczyzn, a wszystko zaczęło się od zwrócenia im uwagi.

Pokrzywdzony zauważył jak na jego prywatne auto jeden ze sprawców oddaje mocz, a drugi kopie w karoserię. Następnie po zwróceniu im uwagi został zaatakowany. Sprawcy oddalili się, gdy zorientowali się, że na miejsce jadą policjanci.

Mundurowi sprawdzili okoliczne ulice. Niestety agresorów już nie było. Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc przez załogę pogotowia. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali sygnał o napastnikach, którzy przebywają na placu zabaw za targowiskiem. Policjanci razem z pokrzywdzonym udali się na miejsce. Tam informacja się potwierdziła.

33 i 25-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Byli pijani i agresywni. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony