Wiadomości

Areszt dla pary za rozbój

Data publikacji 28.05.2019

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali parę podejrzaną o rozbój. 28-latka i 26-latek pod pretekstem udzielenia pomocy obrabowali pokrzywdzonego z portfela i telefonu komórkowego. Mężczyzna trzymał bydgoszczanina siłą, a kobieta go okradała. Oboje decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25.05.2019) po godzinie 2:00 na ulicy Wiatrakowej w Bydgoszczy. Wówczas do nietrzeźwego pokrzywdzonego podszedł młody mężczyzna z kobietą oferując pomoc w drodze do domu. Jednak "pomoc" okazała się być rabunkiem.

Mężczyzna złapał za szyje pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemie i zaczął go podduszać. W tym czasie jego wspólniczka przeszukała pokrzywdzonego i zabrała mu z kieszeni portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Sprawcy po obrabowaniu bydgoszczanina uciekli. O tym zajściu policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali powiadomieni, gdy pokrzywdzony wrócił do domu.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Policjanci zaczęli zbierać informacje na temat zdarzenia. Kilka godzin później namierzyli podejrzewanych. Natychmiast przystąpili do działania i pojechali pod wytypowany adres. Tam zatrzymali parę, a także odzyskali skradziony telefon. 28-latka oraz 26-latek trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (27.05.2019) para została doprowadzona do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Natomiast dzisiaj (28.05.2019) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 28-latke i 26-latka na najbliższe trzy miesiące.

Powrót na górę strony