ZNAKOWANIE ROWERÓW 2024 ROK

ZNAKOWANIE ROWERÓW 2024 ROK

Data publikacji 20.03.2023

„Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”, jest programem prewencyjnym realizowanym przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy.

 
"Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego"
 
„Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”, jest programem prewencyjnym realizowanym przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy.

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „Engrawer”, oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji.

 
 
Rejestracja jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą.


Oznaczenie roweru zostaje naniesione na ramie roweru, w widocznym miejscu po lewej stronie. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka. Oznaczenie numerowe można nanosić również na inne elementy roweru np. na "widelcu".

Jednocześnie informujemy, że naniesienie numeru jest ingerencją w strukturę ramy roweru. Numer identyfikacyjny jest trwale naniesiony na ramę. Właściciel roweru, który decyduje się na jego oznakowanie dobrowolnie wyraża zgodę na wprowadzenie tego typu zmiany.

Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce a dane z karty zostają  wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty :

  • karta gwarancyjna,                                                        
  • paragon zakupu / faktura,
  • dokument tożsamości – (osoba pełnoletnia).

W trakcie trwania akcji nie obowiązuje rejonizacja.

 

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony