Wiadomości

Dzielnicowi z bydgoskich Wyżyn znakowali rowery

Data publikacji 09.07.2024

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny po raz kolejny przeprowadzili akcję znakowania rowerów, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Wczoraj (08.07.2024), w ramach akcji „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”, funkcjonariusze z bydgoskich Wyżyn po raz kolejny znakowali jednoślady.

Każdy zainteresowany zabezpieczeniem w ten sposób swojego roweru, w godzinach 17:00-19:00, mógł przyjść do komisariatu i poprosić o wygrawerowanie unikalnego numeru identyfikacyjnego. Jest on rejestrowany w systemie informatycznym. Właściciel pojazdu otrzymuje stosowny dokument, w którym zawarte są jego dane oraz numer naniesiony na ramę. To pozwala w trakcie ewentualnej kontroli sprawdzić, czy osoba korzystająca z jednośladu jest jego faktycznym właścicielem czy też przypadkowym. Natomiast złodziejowi zdecydowanie trudniej będzie sprzedać rower, który oznakowany jest w ten sposób.

Przypominamy, że do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty:

  • karta gwarancyjna,
  • paragon zakupu / faktura,
  • dokument tożsamości (osoba pełnoletnia).

Harmonogram znakowania rowerów można znaleźć w zakładce PREWENCJA na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy: www.bydgoszcz.policja.gov.pl lub bezpośrednio pod linkiem: https://bydgoszcz.policja.gov.pl/kb1/prewencja/znakowanie-rowerow-2024-rok/179,ZNAKOWANIE-ROWEROW-2024-ROK.html

  • Dzielnicowy podczas znakowania rowerów
  • Dzielnicowy podczas znakowania rowerów
  • Dzielnicowy podczas znakowania rowerów
Powrót na górę strony